Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


data dodania artykułu: 15 lipiec 2009 źródło: PAP - Nauka w Polsce

wypadki dzieci w wannieCo roku, tylko w samych Stanach Zjednoczonych, poważnym wypadkom w wannie lub pod prysznicem ulega ponad 40 tys. małych dzieci - alarmują amerykańscy pediatrzy na łamach pisma "Pediatrics".

Badanie przeprowadzone przez specjalistów z Nationwide Children's Hospital wykazało, że w USA każdego wieczora średnio aż 120 dzieci trafia do szpitali z powodu urazów podczas kąpieli.

 

 



Wbrew pozorom to nie zachłyśnięcia, utonięcia i poparzenia dominują wśród niebezpieczeństw wieczornej kąpieli. Maluchy w wannach i brodzikach najczęściej upadają na skutek poślizgnięć i potknięć, mimo że - przynajmniej teoretycznie - są pilnowane przez rodziców. Urazy przydarzają się głównie dzieciom do 5. roku życia i najczęściej dotyczą twarzy i głowy.







Zobacz podobne artykuły


Aktywny rodzic to aktywne dziecko
Dzieci są bardziej aktywne fizycznie i mniej czasu spędzają przed telewizorem czy komputerem, jeśli ich rodzice uprawiają sporty zespołowe - wynika z badań, o których informuje pismo "Health Psyhology".Naukowcy z Baylor College of Medicine i Uniwersytetu Duke'a przeanalizowali grupę 681 rodziców i 433 dzieci z 12 szkół w Houston. ...
czytaj wiecej
Różnice w leczeniu dzieci i dorosłych
Niemowlętom i małym dzieciom nie należy podawać leków bez konsultacji z lekarzem, nie można też przekonywać, że lek "jest smaczny", a zastrzyk "nie boli" - ostrzegali lekarze podczas konferencji prasowej "Dziecko nie jest miniaturką dorosłego! Odrębności farmakoterapii u dzieci". Konferencję zorganizował Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych....
czytaj wiecej
Młodzież a narkotyki i alkohol
Większość (58 proc.) Francuzów w wieku 17-18 lat, przynajmniej raz w życiu próbowała narkotyków. To najwyższy wskaźnik wśród siedmiu przebadanych krajów - wynika z raportu organizacji Rady Europy do walki z narkotykami. Ankietę tzw. Grupy Pompidou przeprowadzono we Francji, Grecji, na Łotwie, w Polsce, na Słowacji, w Szwecji i we Włoszech.
...
czytaj wiecej
Wrażliwość dzieci na bierne palenie zależy od genów
Niewielkie różnice genetyczne wpływają nie tylko na czynność płuc u dzieci i młodzieży, ale też na ich podatność na działanie dymu papierosowego, nawet w życiu płodowym - wykazali naukowcy z USA. Artykuł na ten temat publikuje pismo "American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine".
...
czytaj wiecej