Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


data dodania artykułu: 01 grudzień 2009 źródło: Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej



„Test na HIV. Test na odpowiedzialność” to hasło tegorocznej kampanii propagującej ideę bezpłatnego i anonimowego testowania w kierunku HIV. Ambasadorami tej kampanii zgodzili się zostać Aleksandra Kwaśniewska i Jakub Wesołowski. W ramach kampanii zaplanowano plakaty i ulotki edukacyjne z wizerunkiem ambasadorów zachęcające do wykonania testu w kierunku HIV. Materiały edukacyjne będą dostępne w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych (PKD) na terenie kraju, w stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz w placówkach służby zdrowia. 

Bezpłatne i anonimowe testy w kierunku HIV można wykonać podczas „Warszawskich Dni Testowania na HIV” w Warszawie w Punkcie KonsultacyjnoDiagnostycznym (PKD) przy  Przychodni Analiz Lekarskich IZIS ul. Chmielna 4 w dniach 5 i 12 grudnia 2009 r. w godzinach 10.00-18.00. 

Z inicjatywy Krajowego Centrum ds. AIDS w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, odbyła się w Warszawie konferencja prasowa pod hasłem: „Test na HIV. Test na odpowiedzialność”. W konferencji udział wzięli m. in.: goście honorowi – Minister Adam Fronczak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Minister Krzysztof Stanowski –Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Hanna Gronkiewicz-Waltz –Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, prof. dr hab. med. Małgorzata Pawłowska –Katedra i Klinika Chorób Zakaźnych i Hepatologii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, dr Anna Marzec-Bogusławska – Dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS, o. Arkadiusz Nowak – Prowincjał Zakonu Posługujących Chorym, Prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Podczas konferencji zostały omówione najważniejsze problemy związane z HIV/AIDS, w tym konieczność podnoszenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki HIV/AIDS oraz konieczność propagowania wykonywania testów w kierunku HIV przez osoby podejmujące ryzykowne zachowania.

 









Zobacz podobne artykuły


Badania pierwszej szczepionki przeciwko HIV
Przeprowadzone w Tajlandii, 6 letnie badanie fazy III dotyczące szczepionki przeciwko HIV jest punktem zwrotnym w badaniach. ...
czytaj wiecej