Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


data dodania artykułu: 18 listopad 2009 źródło: Klinika Handsome Men



Dodatkowe przyczyny łupieżu

Łupież jest zjawiskiem sezonowym, najcięższym zimą i najłagodniejszym latem. Najpowszechniejszym objawem łupieżu jest łuszczenie się skóry i okazjonalne swędzenie. Łuski łupieżu na ogół pojawiają się, jako małe, białe lub szare łatki na czubku głowy. Łuszczenie może się pojawić w każdym miejscu na głowie, we włosach, brwiach czy brodzie, i może się rozprzestrzenić na ramiona i szyję. Łupież często nazywa się „suchą skórą”, ale najbardziej cierpią nań ci, którzy mają tłustą skórę głowy. Tłusta skóra głowy pomaga drożdżakowi P. ovale we wzroście.

Łupież a łysienie
Każdemu zjawisku związanemu ze skórą głowy i włosami towarzyszą mity i plotki. Przez wiele lat powszechnie wierzono, że nieleczony łupież prowadzi w końcu, a przynajmniej przyczynia się, do łysienia. Obecnie nie popiera się tych wierzeń. Wielu ludzi, tak mężczyzn jak i kobiet, żyje w strachu, że łupież może prowadzić do łysienia. Mimo że zjawiska te mogą się pojawiać w tym samym czasie, nie ma absolutnie ani jednego znanego czy udokumentowanego dowodu, że łysienie ma związek z łupieżem.

Tradycyjne kuracje przeciwłupieżowe

Najpopularniejsze szampony przeciwłupieżowe zawierają:

•    Smołę węglową
•    Pirytionian cynku
•    Kwas salicylowy
•    Siarczek selenu
•    Siarkę