Przejdz do GORĄCZKA U DZIECI.
Rostrój układu trawiennego to najbardziej prawdopodobna przyczyna złego samopoczucia dziecka. Może ono być następstwem infekcji lub reakcją na nadmiernie obfite posiłki.
Przy biegunce lub wymietach należy dziecku zapewnić dużą ilość płynów aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Jeżeli dziecko ma jedynie mdłości i wymiotuje to nie zmuszać go do jedzenia ale spowodować aby przyjmowało dużo płynów.
Do lekarza zgłoś się jeżeli w dniu następnym wymioty nie ustąpią lub gdy dziecko odmawia przyjmowania płynów.
Odmawianie jedzenia i picia przez dziecko w połączeniu ze złym samopoczuciem, rozdrażnieniem lub apatią może być przyczyną wielu chorób.
Zasięgnij niezwłocznie porady lekarza.
Prawdopodobnie ból gardła utrudnia dziecku połykanie pokarmów i jest powodem złego samopoczucia.
Zobacz: BÓL GARDŁA.
Dziecko prawdopodobnie cierpi na jedną z zakaźnych chorób dziecięcych takich jak ospa wietrzna, różyczka itp.
Zobacz: WYPRYSKI I WYSYPKI.
Opisane sygnały wskazują często na zakaźną chorobę dziecięcą. Dziecko mogło mieć kontakt z chorobą zakaźną w przedszkolu, szkole, być może w domu lub okolicy chorują także inne dzieci.
Jeżeli w ciągu najbliższych dni ujawni się wysypka ułatwi to postawienie diagnozy. Jeżeli w ciągu 24 godzin stan dziecka nie ulegnie poprawie skontaktuj się z lekarzem.
Ból brzucha może mieć różne przyczyny.
Zobacz: BÓLE BRZUCHA U DZIECI.
Przyczyną złego samopoczucia u dziecko mogą być kłopoty w szkole. Stres może prowadzić do niechęci wychodzenia z domu. Także problemy w domu mogą powodować, że dziecko pragnie zwrócić na siebię uwagę.
Poświęć dziecku nieco więcej czasu, porozmawiaj z nim otwarcie, dowiedz się w czym jest problem i staraj się go rozwiązać.
Jeżeli stan taki będzie się powtarzał skontaktuj się z lekarzem.
Ogólne złe samopoczucie dziecka utrzymujące się powyżej 24 godzin jest objawem z którym należy zgłosić się do lekarza.