Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


Nowa infolinia Ministerstwa Zdrowia dla pacjentów

data dodania artykułu: 18 styczeń 2010 źródło: strona internetowa Mnisterstwa Zdrowia

Minister zdrowia Ewa Kopacz, podczas wtorkowej konferencji prasowej, poinformowała, że pacjenci mają prawo do takich samych świadczeń, jak w poprzednich latach i w żaden sposób nie zostały one ograniczone.Minister zdrowia Ewa Kopacz, podczas wtorkowej konferencji prasowej, poinformowała, że pacjenci mają prawo do takich samych świadczeń, jak w poprzednich latach i w żaden sposób nie zostały one ograniczone.„Mam nadzieję, że dzięki uruchomionej infolinii, pacjenci będą mogli uzyskać pełną wiedzę i wyjaśniać na bieżąco wątpliwości związane z prawem do świadczeń medycznych” - powiedziała minister Ewa Kopacz.Od środy, 13 stycznia, od godz. 12 pod numerami telefonów:


(22) 635 75 78

,


(22) 530 03 27

,


będą dyżurowali pracownicy Ministerstwa Zdrowia i NFZ.Infolinia dla pacjentów będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 17.00Zobacz podobne artykuły


Opinie Polaków o służbie zdrowia
Model korzystania ze świadczeń medycznych wyraźnie się zmienia. Polacy coraz częściej obok usług dostępnych w ramach ubezpieczenia (NFZ) ?dokupują? usługi prywatne. Są to przede wszystkim wizyty u stomatologa oraz lekarza specjalisty, stosunkowo rzadko – u lekarza pierwszego kontaktu, do którego, według deklaracji ankietowanych, relatywnie łatwo można się dostać w ramach ubezpieczenia. ...
czytaj wiecej
Karta Praw Pacjenta
Karta Praw Pacjenta to zbiór aktów prawnych dotyczących praw każdego pacjenta na terenie Rzeczopospolitej Polskiej. Pierwszy raz została opublikowana w 1998 roku jako komunikat Ministra Zdrowia.
...
czytaj wiecej