Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


Jak uchronić się przed nadmiernym wypadaniem włosów?

data dodania artykułu: 04 styczeń 2010 źródło: Klinka Handsome Men

Wypadanie włosów jest czymś, co spotyka każdą osobę codziennie – należy pamiętać o tym, że wypadanie nie więcej, niż ok. 100 włosów dziennie jest w jak najlepszej normie. Problem zaczyna się w momencie, kiedy dziennie wypada ok. 200 – 300 włosów, co u niektórych osób może być widoczne, jako przerzedzenie już po ok. miesiącu – dwóch. Co więc robić, aby zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów? Metod jest kilka, zastosowanie odpowiedniej zależy od warunków życia danej osoby oraz tego, czy wypadanie już postępuje, czy stosowana ma być jedynie profilaktyka.Najlepszą metodą na zapobieganie wypadaniu włosów jest przyjmowanie odpowiednich witamin i mikroelementów, wpływających na polepszenie kondycji skóry i włosów. Odpowiedni zestaw witamin C i E pozwoli na wzmocnienie struktury włosa oraz nadanie połysku. Dodatkowo wzmocnione mieszkanki, które można kupić na przykład w aptece, czyli na przykład skrzyp polny i tran, dodatkowo wzmocnione biotyną, również są przydatne, jeśli chce się zapobiegać wypadaniu włosów i dodatkowo je wzmocnić. Można również dodatkowo rozpocząć kurację ziołową, mieszankami ziół do picia – można je kupić w każdym sklepie z preparatami ziołowymi.

    Podstawą również, jeśli chce się zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów, jest odpowiednie odżywianie – drastyczne diety, nieprawidłowo skonstruowane posiłki i używki sprawiają, że włosy są słabsze, gorzej wyglądają i wypadają w większych ilościach. Dodatkowo, palenie papierosów również wpływa negatywnie na warstwę ochronną włosa i może doprowadzić do jego przesuszenia. W diecie, dla dostarczania do organizmu niezbędnej dawki witamin, należy uwzględnić duże ilości owoców i warzyw, za to ograniczyć spożycie alkoholu, jak również sztucznie przetworzonego jedzenia, jak zupy czy sosy w proszku, gotowe dania, fast foody czy też chipsy – wszystkie one pogarszają nie tylko kondycję włosów, ale również skóry.

    Jeśli włosy poddawane są drastycznym zabiegom, typu ondulacja czy farbowanie, szczególnie, jeśli chodzi o rozjaśnianie bardzo ciemnych kosmyków, należy zachować odpowiednią ostrożność i używać odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Dobrze jest pamiętać, że pomimo tego, iż farbowanie nowoczesnymi farbami zwykle nie uszkadza włosa, może podrażniać skórę głowy – prowadzi to do powstawania łupieżu lub stanów zapalnych, które automatycznie osłabiają cebulki włosowe. W przypadku, kiedy nastąpiło zastosowanie jakichkolwiek preparatów naruszających swoim działaniem strukturę włosa, należy zadbać o dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych, które pozwolą na zamknięcie łusek włosa oraz wzmocnienie jego cebulek.