Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


Japoński przyrząd mierzy stopień zagrożenia przeziębieniem

data dodania artykułu: 04 grudzień 2009 źródło: PAP - Polska Agencja Prasowa

Specjaliści ze Stowarzyszenia Meteorologów Japonii zbudowali przyrząd, który określa stopień zagrożenia przeziębieniem.Przyrząd ten analizuje temperaturę powietrza, jego wilgotność i informuje właściciela o tym w jakiej mierze otaczające środowisko sprzyja rozwojowi bakterii czy wirusów - informuje prasa tokijska.

W zależności od wyniku pomiarów zapala się jedna z pięciu lampek. Błękitne światełko wskazuje na względne bezpieczeństwo, natomiast czerwone - o konieczności stosowania maksymalnych środków ostrożności. Należy dodać, że kiedy ogłaszany jest "czerwony alarm" automatycznie włącza się także dźwiękowy sygnał ostrzegający przed niebezpieczeństwem.

Przyrząd o wymiarach sześć na cztery centymetry i wadze około 25 gramów jeszcze w tym tygodniu trafi do japońskich sklepów elektrotechnicznych. Jego wynalazcy są przekonani, że niewielka cena urządzenia - 1050 jenów (około 12 dolarów) umożliwi mu szybkie zdobycie popularności wśród osób troszczących się o swoje zdrowie.

Zobacz podobne artykuły


Biosensor skontroluje naszą wątrobę
Nowy biosensor umożliwia szybkie i tanie badanie kwasów żółciowych, praktycznie w każdym zakątku świata, dzięki czemu diagnozowanie i monitorowanie zmian wątroby możliwe będzie również w domu pacjenta, informuje "The Analyst". Około 170 milionów ludzi na całym świecie choruje na różnego typu schorzenia wątroby....
czytaj wiecej