Możliwa jest infekcja płucna, np. ZAPALENIE PŁUC. W podeszłym wieku lub przy ogólnym złym samopoczuciu jest to sprawa poważna.
Postępowanie: Prawdopodobnie lekarz zalei środki obniżające temperaturę i antybiotyki. Może także zlecić prześwietlenie klatki piersiowej. Czasmi potrzebna jet hospitalizacja.
Możliwe jest OSTRE ZAPALENIE OSKRZELI (infekcja przewodów powietrznych w płucach).
Sposoby domowe: Pij dużo płynów, postaraj się obniżyć gorączkę. Ulgę może przynieść jakiś środek z ogólnodostępnych leków przeciwkaszlowych. W razie wystąpienia duszności lub braku poprawy w ciągu 48 godzin, wezwij lekarza.
Bardzo prawdopodobna jest ogólna infekcja wirusa, np. GRYPA.
Sposoby domowe: Zostań w łóżku, zażywaj rozpuszczalną aspirynę lub paracetamol w celu obniżenia temperatury i usunięcia dolegliwości. W razie wystąpienia duszności, lub gdy objawy utrzymują się dłużej niż 48 godzin, wezwij lekarza.
Przyczyną takich objawów może być ZAPALENIE OPON MÓZGOWO-RDZENIOWYCH, WYWOŁANE INFEKCJĄ.
Postępowanie: Prawdopodobnie dostaniesz skierowanie do szpitala na PUNKCJĘ LĘDŹWIOWĄ. W razie stwierdzenia zakażenia bakteryjnego dostaniesz antybiotyki. Przy infekcji wirusowej nie jest potrzebna specjalna kuracja. Powrót do zdrowia trwa około 2-3 tygodni.
Zobacz także: BÓL GARDŁA.
ZASIĘGNIJ NIEZWŁOCZNIE PORADY LEKARZA!
Przyczyną twoich dolegliwości może być choroba tropikalna, rzadka w Polsce, np. malaria czy tyfus. Leczenie będzie zależało od postawionej diagnozy.
Przyczyną gorączki może być OSTRA INFEKCJA NEREK lub PĘCHERZA.
Postępowanie: Lekarz zaleci antybiotyki oraz specjalne prześwietlenie nerek, w celu stwierdzenia przyczyny dolegliwości. Dlasze leczenie będzie zależało od diagnozy.
Możliwą przyczyną gorączki jest wystawienie na działanie wysokiej temperatury. W większości wypadków temperatura wraca do normy po około godzinie przebywania w chłodnym pomieszczeniu. W razie dalszego wzrostu gorączki, wezwij lekarza.
WEZWIJ NATYCHMIAST LEKARZA!
Przyczyną gorączki może być zakażenie połogowe, występujące w obecnych czasach niezwykle rzadko. Zdarza się ono, kiedy macica i/lub pochwa ulegną infekcji po porodzie.
Leczenie polega na podawaniu antybiotyków.
Możliwą przyczyną takich objawów jest INFEKCJA JAJOWODÓW.
Lekarz przeprowadzi badanie przez pochwę, jeżeli badanie potwierdzi diagnozę dostaniesz antybiotyki.
Jeżeli temperatura twojego ciała nie wróciła do normy w ciągu 48 godzin lub gdy ponownie się podniosła.