Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


data dodania: 10 czerwiec 2009 źródło: Literatura medyczna.

Afta, Afty


opis, objawy

Afta objawia się wykwitami na błonie śluzowej warg i policzków. Wykwity są bolesne, zazwyczaj okrągłe, białawe z czerwoną obwódką. Afty występują także, rzadko, na języku.


Afta, Afty


przyczyny zachorowania

Afty są spowodowane zakażeniem wirusowym. Podobnie jak w przypadku opryszczki wirusy afty są w każdym człowieku. Ujawniają się w stanach osłabienia organizmu i w sytuacjach stresowych.


Afta, Afty


ryzyko zachorowania

Afta atakuje gdy nasz organizm jest osłabiony, zatem ryzyko zachorowania wzrasta wraz z osłabieniem i nasilającym się stresem.


Afta, Afty


następstwa i powikłania

Nie odnotowano aby afta powodowała następstwa i powikłania.


Afta, Afty


jak zapobiegać

Afcie nie możemy zapobiec bezpośrednio.


Afta, Afty


wizyta u lekarza

Do lekarza możemy się udać kiedy ból staje się bardzo drażniący.


Afta, Afty


jak można sobie pomóc

Afta nie daje nam takich możliwości w których moglibyśmy samodzielnie sobie pomóc. Jedynie w przypadku wczesnego zdiagnozowania możemy zastosować preparaty te same co w przypadku opryszczki. Zapobiegnie to rozwijaniu się wykwitów.


Afta, Afty


jak się leczy

Leczenie afty polega na łagodzeniu dolegliwości oraz na wzmocnieniu organizmu. Specjalnego leczenia afty nie opracowano.Zobacz także:

zapraszamy na forum