Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


Projekt standardu opieki okołoporodowej gotowy

data dodania artykułu: 02 luty 2010 źródło: PrawaPacjenta.eu

Nad podstawami standardu przez ponad dwa lata pracował powołany przez Ministerstwo Zdrowia zespół ekspertów. W skład zespołu wchodzili przedstawiciele środowiska ginekologów położników, położnych, neonatologów, Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia i przedstawicielki Fundacji Rodzić po Ludzku - jako reprezentantki organizacji społecznychProjekt standardu opieki okołoporodowej dostepny jest w wersji do ściągnięcia na stronach Ministerstwa Zdrowia.

Przekazany został do uzgodnień zewnętrznych w dniu 21 stycznia 2010 roku, uwagi mozna zgłaszać do 23 lutego 2010 roku.

Celem standardu jest poprawa jakości opieki okołoporodowej, we wszystkich placówkach w Polsce dzięki m.in. ograniczeniu nadmiernej medykalizacji porodu fizjologicznego, przestrzeganiu praw pacjenta, zwiększaniu satysfakcji pacjentek z opieki. Standard uwzględnia zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i medycyny opartej na dowodach naukowych. 

Standard ma mieć rangę rozporządzenia, a więc przestrzegać go bedzie musiała każda placówka.

Zobacz podobne artykuły


Ciąża za granicą – becikowe również się należy
Aby uzyskać zaświadczenie potrzebne do pobrania becikowego należy zgłosić się do lekarza w Polsce, który na podstawie zaświadczeń wydanych za granicą wystawi to obowiązujące w kraju....
czytaj wiecej
Badania jakie może zlecić lekarz pierwszego kontaktu
Lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej nie może zlecić wszystkich dowolnych badań i choć jego zadaniem jest diagnozowanie i leczenie nas wszelkimi możliwymi środkami to jednak jego zakres działania jest ograniczony przepisami. Załącznik Nr 2 do zarządzenia Nr 69/2007/DSOZ z dnia 25 września 2007 określa jakie badania mogą zostać zlecone w ośrodkach  Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
...
czytaj wiecej