Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


Ciąża za granicą – becikowe również się należy

data dodania artykułu: 02 grudzień 2009 źródło: Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej

Aby uzyskać zaświadczenie potrzebne do pobrania becikowego należy zgłosić się do lekarza w Polsce, który na podstawie zaświadczeń wydanych za granicą wystawi to obowiązujące w kraju.Taki stan rzeczy wynika to z faktu, iż do  Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 września 2009 r. w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży, uprawniającej do dodatku z tytułu urodzenia dziecka  jest dołączony wzór druku do wypełnienia. Urząd Miasta nie może więc honorować innych zaświadczeń.

O tym, czy kobiecie należy się zaświadczenie zdecyduje lekarz w Polsce. Podstawą do jego wydania musi być dowód, że kobieta przebywała pod opieka lekarską nie później niż od 10 tygodnia ciąży  i w każdym trymestrze przynajmniej raz miała wykonane badanie. 

(opr. na podst. inf. prasowych)

Zobacz podobne artykuły


Kampania "Prawa Pacjenta Moje Prawa"
Początkiem kwietnia 2008 roku  z inicjatywy Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej rozpoczęła się ogólnopolska kampania informacyjna „Prawa Pacjenta, Moje Prawa”. Kampania ma na celu propagowanie wiedzy dotyczącej praw przysługujących pacjentom oraz ma zachęcać do aktywnego poszukiwania informacji o swojej chorobie i możliwościach leczenia.
...
czytaj wiecej