Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


Na przekór naturze, czyli czy ojciec może karmić dziecko... piersią?

data dodania artykułu: 25 wrzesień 2009 autor:

Katarzyna Wolnik

źródło: rynekzdrowia.pl - Badanie i rozwój


– Może znajdzie się jakaś grupka, która będzie się chciała pobawić w takie ciekawostki, ale normalni mężczyźni postukają się w czoło. Być może taki eksperyment wymyślili homoseksualiści, aby udowodnić, że mogą adoptować dziecko i zostać rodzicami, jeżeli dać im możliwość karmienia piersią? – zastanawia się dr Marek Neuman, prezes Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca w województwie śląskim, lekarz stomatolog. Zastrzega, że sam nie ma nic przeciwko małżeństwom homoseksualnym, ale jest zdecydowanym przeciwnikiem wychowywaniu przez nich dzieci.
Jego zdaniem Szwed powinien pomyśleć o tym, jak emocjonalnie zbliżyć się do dziecka i dać mu ojcowską miłość, a nie szukać metod zastępczych, w dodatku niezgodnych z naturą.

– Zdrowe dzieci instynktownie wiedzą, że piersi mają podwójną funkcję, dają nie tylko pokarm ale i ciepło i poczucie bliskości i przywiązania. Wolałabym, aby mężczyźni skupili się nie na wywoływaniu laktacji, a korzystaniu ze swych piersi jako naturalnego sposobu uspokajania niemowląt – tłumaczy szwedzkiemu serwisowi internetowemu TheLocal.Sigbritt Werner, edokrynolog z Instytutu Karolinska.

– Ojcowie przecież dopuszczani są do dziecka bardzo wcześniej, zaraz po narodzinach i mogą je tulić do piersi. Piersi męskie spełniają rolę opiekuńczą. I niech tak zostanie - podsumowuje prof. Helwich.









Zobacz podobne artykuły


Inżyniera tkankowa - co dalej?
Inżynieria tkankowa to przyszłość medycyny regeneracyjnej - dziedziny, której zadaniem jest odbudowa narządów utraconych w wyniku urazów, chorób przewlekłych lub wadliwie rozwiniętych u osób nowo narodzonych - mówi Anna Kaźnica z Zakładu Inżynierii Tkankowej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu....
czytaj wiecej