Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


Na przekór naturze, czyli czy ojciec może karmić dziecko... piersią?

data dodania artykułu: 25 wrzesień 2009 autor:

Katarzyna Wolnik

źródło: rynekzdrowia.pl - Badanie i rozwój

Mężczyzna karmiący piersią? To nie żart ani prowokacja. Nie mówimy również o starych, czy najnowszych produkcjach z Hollywood... Światowe media obiegła informacja o 26-letni studencie ekonomii ze Szwecji, który bardzo chce, aby z jego męskich piersi popłynęło mleko. Lekarze komentują sytuację krótko: wynaturzenie.



Inni widzą w eksperymencie krok w kierunku udowodnienia, że homoseksualiści mogą adoptować dzieci. Inni radzą zwolennikom takich zachowań, by się głęboko zastanowili nad... kondycją władnego umysłu!

Aby spełnić swoje marzenie, poddał się szokującemu eksperymentowi. Kilka razy dziennie podłącza sobie do sutka specjalną pompę, której zadaniem jest stymulacja produkcji mleka przez organizm. Eksperyment nadzoruje jeden z największych uniwersytetów medycznych w Europie: Instytut Karolinska w Sztokholmie. Szwedzcy endokrynolodzy przewidują, że po kilku miesiącach stymulacji z piersi mężczyzny popłynie pierwsza kropla mleka. Specjaliści komentują sytuację krótko: wynaturzenie...

Czy Ragnar Bengtsson ze Szwecji zostanie karmiącym ojcem?

– Jeśli okaże się, że mleko ma wysokie wartości odżywcze, będzie to prawdziwy przełom – stwierdził mężczyzna.

Wątpliwości profesorów
W to, czy mleko będzie pełnowartościowe, wątpi prof. Stanisław Radowicki, krajowy konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa.







Zobacz podobne artykuły


Inżyniera tkankowa - co dalej?
Inżynieria tkankowa to przyszłość medycyny regeneracyjnej - dziedziny, której zadaniem jest odbudowa narządów utraconych w wyniku urazów, chorób przewlekłych lub wadliwie rozwiniętych u osób nowo narodzonych - mówi Anna Kaźnica z Zakładu Inżynierii Tkankowej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu....
czytaj wiecej