Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


data dodania artykułu: 13 sierpień 2009 źródło: Literatura medyczna


Na około tydzień przez miesiączką wiele kobiet odczuwa szereg objawów, w tym napięcie, drażliwość, depresję, uczucie obrzęku (zwłaszcza piersi i brzucha) oraz bóle - zwłaszcza głowy i kręgosłupa. Terapia zależy od indywidualnych objawów i ich intensywności. Może obejmować wybrane spośród poniższych sposobów postępowania.

Poradnictwo: Rozmowa jest pierwszym wśród lekarstw, co ważniejsze - dostępnym dla każdego. Dużą ulgę może przynieść uzewnętrznienie swoich emocji i odczuć. Istotna może być nie tylko rozmowa w grupie kobiet, ale też (może nawet szczególnie) ze stałym lekarzem, który nie tylko okaże zrozumienie dla naszych problemów i dolegliwości, ale też zaproponuje konkretne działania, które przyniosą korzyści nie tylko dla naszego samopoczucia, ale też i zdrowia.

Podanie progesteronu: Jeśli nie będzie żadnych przeszkód natury zdrowotnej, lekarz może przepisać nam progesteron, który podany w ostatniej fazie CYKLU MIESIĄCZKOWEGO.

Witamina B6 może wydatnie zmniejszyć depresję przedmiesiączkową.

Leki moczopędne przepisane na drugą połowę cyklu mogą usunąć uczucie wzdęcia.

 

Jeśli twoim problemem są bolesne miesiączki, wypróbuj poniższe sposoby:

  • możesz zażyć rozpuszczalną aspirynę lub paracetamol,
  • w razie silnego bólu zostań w łóżku i przyłóż gorący kompres na dół brzucha.

Jeżeli to nie pomoże, powinnaś udać się do lekarza - on przepisze tabletki rozkurczowe. Możesz również otrzymać tabletki hormonalne.

 

Jeśli twoim problemem są nadmierne krwawienia, powinnaś zasięgnąć porady lekarza. On może zdecydować o konieczności wykonania ŁYŻECZKOWANIA lub też podjęcia terapii hormonalnej.


Przede wszystkim zaś, powinnaś sama o siebie zadbać - przygotować coś lekkiego i pysznego do jedzenia, wziąć długą kąpiel (choć nie gorącą!), iść na spacer, obejrzeć ulubiony film. Twoje nastawienie jest najważniejsze!