Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


Leczenie złamań implantami to przyszłość chirurgii

data dodania artykułu: 04 czerwiec 2009 źródło: PAP - Nauka w Polsce

Specjaliści uważają, że leczenie złamań za pomocą implantów powoduje, że chory wcześniej wraca do normalnego życia. "Leczenie implantami to przyszłość chirurgii ręki" - powiedział prof. Leszek Romanowski organizator XIV Kongresu Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki FESSH. Przez trzy dni ponad 1100 chirurgów z całego świata będzie dzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu chirurgii ręki, łokcia i barku.



Według uczestników kongresu coraz częściej w leczeniu złamań powinno się stosować implanty.

"Teraz jak leczymy złamanie to pacjent musi przez sześć tygodni nosić gips, a później jeszcze przez pół roku przechodzić rehabilitację unieruchomionej ręki. W przypadku zastosowania w leczeniu złamań implantów pacjent już po kilku dniach może wrócić do normalnego życia" - powiedział PAP prof. Leszek Romanowski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Prof. Romanowski uważa, że leczenie złamań implantami, ze względu na ich koszt nie będzie powszechne w najbliższych latach.

"Nowe metoda leczenia nie zastąpi gipsu, ale w określonych zaleceniach lekarskich może znacząco przyczynić się do poprawy jakości życia pacjenta. Być może ze względu na rozwój technologii już za 10 lat będziemy mówili o gipsie jako metodzie historycznej" - powiedział PAP Romanowski.

XIV Kongres FESSH jest pierwszym tej rangi spotkaniem chirurgów, ortopedów, chirurgów plastycznych i fizjoterapeutów zajmujących się problemami urazów kończyny górnej, które odbywa się w naszym kraju. Poznań wygrał rywalizację na organizatora tego kongresu z Budapesztem i Monachium.









Zobacz podobne artykuły


Stan zapalny pod kontrolą
Zablokowanie kluczowego enzymu makrofagów łagodzi stan zapalny u myszy - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". Autorzy pracy mają nadzieję, że ich odkrycie pomoże w opracowaniu leków przeciwzapalnych dla pacjentów chorych na reumatoidalne zapalenie stawów i miażdżycę. ...
czytaj wiecej
Za 10-20 lat szczepionki będziemy zjadać
Szczepionki podawane w zmutowanych genetycznie roślinach są przyszłością profilaktyki zdrowotnej. Za 10-20 lat będziemy szczepionki zjadać, a nie dawać się nakłuwać - uważa światowej sławy wirusolog i immunolog prof. Hilary Koprowski.
...
czytaj wiecej