Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać drogą elektroniczą porady dotyczące zdrowego trybu życia, nowości na rynku farmaceutycznym, lub interesują Cię tematy okołomedyczne w poniższe pole wpisz swój adres e-mail.

Baza wiedzy

Nasi partnerzy

Najczęściej szukane
zobacz wszystkie szukane wyrażenia


data dodania artykułu: 05 czerwiec 2009 źródło: PAP - Nauka w Polsce

Bóle krzyża nie są przeciwwskazaniem do ćwiczeń fizycznych, wręcz przeciwnie- poinformowano podczas konferencji American Coleege of Sports Medicine w Seattle.

 

Naukowcy z University of Alberta przeprowadzili badania na grupie 240 mężczyzn i kobiet z przewlekłymi bólami dolnego odcinka kręgosłupa.Okazało się, że ci, którzy ćwiczyli cztery dni w tygodniu mieli wyższą jakość życia, o 28 procent mniej bólu i o 36 procent mniejszą niesprawność, podczas gdy osoby ćwiczące tylko 2- 3 dni w tygodniu nie uzyskały podobnej poprawy.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, na ból w dolnej części pleców pomagały częste ćwiczenia z ciężarkami.

Jak się ocenia, aż 80 procent mieszkańców USA cierpi na bóle krzyża.

Zobacz podobne artykuły


Nadtlenek wodoru przyspiesza gojenie ran.
Nadtlenek wodoru, znany głównie pod postacią wody utlenionej pomaga białym krwinkom dotrzeć do miejsca powstania rany i przyspiesza proces gojenia - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". Autorzy pracy podkreślają, że to pierwszy dowód na sygnalizację tkankową przy pomocy nadtlenku wodoru z udziałem białych krwinek. ...
czytaj wiecej
Picie kawy a demencja
Picie kawy w średnim wieku obniża ryzyko demencji w przyszłości - zaobserwowali naukowcy. Przeanalizowano dane 1409 osób sprzed 21 lat i z roku 1998, kiedy przeprowadzono badania. W analizie uwzględniono różne czynniki ryzyka demencji.
...
czytaj wiecej